Anasayfa  Şirketlerimiz  Tarkim

Tarkim

Tarkim Bitki Koruma Sanayi ve Ticaret A.Ş. Türkiye Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği ve Tarım Kredi Kooperatifleri Bölge Birlikleri ile Gübre Fabrikaları Türk A.Ş. tarafından 2009 yılında Manisa ilinde kurulmuştur.

Tesis toplam 20.020 m² arazi üzerine kurulu olup, bunun 8.200 m² si kapalı, 11.800 m² açık alandır. Kapalı alanlarda üretim tesisleri, herbisit, insektisit, fungusit, bitki gelişim düzenleyicisi ve sıvı ilaçlar ünitesi, toz ilaçlar ünitesi, depolar, idari ve sosyal binalar ile birlikte kalite ve ARGE laboratuvarı bulunmaktadır. İşletmenin üretim kapasitesi 12.000 ton/yıldır.

Bitki koruma ürünleri imalatı, satışı ve pazarlaması konusunda faaliyet gösteren Tarkim, Türkiye’nin ekolojik yapısı ve bitkisel üretim çeşitliliğine uygun 155 adet zirai ilacı portföyünde barındırmakta olup, bu konudaki çalışmalarına yoğun bir şekilde devam etmekte ve önümüzdeki dönemde de ürün portföyünü arttırarak tarım sektörüne girdi sağlayan en önemli firmalardan biri olmayı amaçlamaktadır. Yaygın bir satış ve dağıtım ağına sahip olan Tarkim Bitki Koruma, 7 bölgede bulunan profesyonel personeli ile başta Tarım Kredi Kooperatifleri olmak üzere diğer tarımsal birliklere ve zirai ilaç bayilerine hizmet vermektedir. Türkiye pazarı yanında Mısır, Kıbrıs, İran, Irak, Afganistan, Libya, Azerbaycan ve Gürcistan’a ihracat yapmakta olup, ayrıca birçok ülkede ruhsatlama çalışmalarına devam ederek ihracatta önder firmalardan biri olmayı hedeflemektedir.

  • GENEL MÜDÜRLÜK

    Turgut Özal Mh. Turgutlu Cd. No:287 45010 Şehzadeler Manisa -TÜRKİYE

  • TELEFON

    0 236 229 14 44

  • FAX

    0 236 237 96 45

İŞTİRAKLERİMİZ