TEKNOFEST 2022’de Tarımda Teknoloji Hamlesi

Türkiye'de çiftçi yaş ortalamasının giderek yükseldiği bu dönemde, TEKNOFEST içindeki tarım teknolojileri kategorilerine katılımın yıldan yıla artıyor.

Türkiye'de çiftçi yaş ortalamasının giderek yükseldiği bu dönemde, TEKNOFEST içindeki tarım teknolojileri kategorilerine katılımın yıldan yıla artıyor. Yarışmalar arasında 2 yıldır başvuru rekoru kıran TARNET'in ana paydaş olarak destek verdiği TEKNOFEST Tarım Teknolojileri yarışmaları ve Tarımsal İnsansız Kara Aracı yarışmaları bu yıl da devam edecek.

Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı ile Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından bu yıl Karadeniz’de yapılacak olan dünyanın en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali TEKNOFEST’in tarım teknolojileri ana paydaşı TARNET, önceki festivallerden aldığı güçle, takipçileri ve katılımcılarıyla buluşacak.

25 yıllık tecrübesini genç yeteneklerle buluşturarak daha güçlü bir teknolojik tarım geleceği inşa etmek isteyen TARNET, TEKNOFEST 2022’de de Karadeniz ve Azerbaycan’da gençlerle buluşacak.

Bireylerin ve takımların teknoloji kullanarak tarımdaki problemlere yönelik çözümler oluşturmasını amaçlayan ve bu kapsamda düzenlenen yarışmalarla geleceğin güçlü tarım teknoloji fikirlerinin genç beyinler tarafından hayata geçirilmesini sağlayan TARNET, Tarım Teknolojileri yarışmalarını Ordu’da, ödül programlarını ise Samsun da olmak üzere iki ayrı şehirde gerçekleştirecek.

Türkiye Tarım Kredi Kooperatiflerinin teknoloji şirketi, Tarımsal İKA ve Tarım Teknolojileri farkındalığını ülkemize kazandıran TARNET, Karadeniz’de düzenlenecek TEKNOFEST'in yarışma sürecinde ön eleme aşamasını geçen takımlara bu yıl da malzeme desteği sağlayacak ve dereceye girmeye hak kazanan takımlara 6 milyon liranın üzerinde ödül verecek.

Tarım ve hayvancılık ile ilgili teknolojik çözüm öneren Tarım Teknolojileri Yarışmasına, lise öğrencileri, Türkiye’de ve yurtdışında öğrenim gören tüm üniversite öğrencileri (ön lisans-lisans) katılabilir.

Tarımsal İnsansız Kara Aracı Yarışmasına ise Türkiye’de ve yurtdışında öğrenim gören Ön Lisans, Lisans, Lisans Üstü ve Mezun olanlar katılabilir.

Detaylı bilgi için tıklayınız.