TARPET, Yetkilendirilmiş Otomasyon Sistemi Oldu

TARPET, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yetkilendirilmiş otomasyon sistemi oldu.

Tarım Kredi Holding İştiraki olan TARNET’e ait TARPET Markamız, Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından belirlenen yetkilendirilmiş otomasyon sistemi oldu.

Akaryakıt Otomasyon Sistemlerinde Lider Piyasa Regülatörü Olmak Hedefi

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Tarım Kredi Kooperatifleri, Tarım Kredi Marketlerden sonra akaryakıt otomasyon sistemlerinde de sektörünün lider piyasa regülatörü olmayı hedefliyor.

EPDK Tarafından Belirlenen Yetkilendirilmiş 5 Otomasyon Şirketinden Biri

Bu kapsamda, Türkiye’nin akaryakıt otomasyon sistemleri ve yazılımlarında yerli markası Tarım Kredi Kooperatifleri'nin teknoloji iştiraki olan TARNET’e ait TARPET, EPDK tarafından belirlenen yetkilendirilmiş 5 otomasyon şirketinden biri oldu.

Bayi Denetim Sistemi Yetkisi EPDK'da

EPDK'nin kararına göre, 1 Ocak 2022'den itibaren bayi denetim sisteminin kurulması ve uygulanması yetkisi sadece EPDK tarafından belirlenen yetkilendirilmiş otomasyon şirketlerine ait olacak.

Şirketlere, servis ağı, personel kapasitesi, kalite belgeleri, operasyonel mali yeterlilik ve yetkili servis hizmetlerinde gerçekleştirilecek işin niteliğine uygun gerekli koşulları sağlama zorunluluğu getirildi.

"Yerlileşmeye Verilen Katkıyı Büyüterek Sürdüreceğiz"

TARNET Genel Müdürü Huzeyfe YILMAZ, Türkiye'nin her alanına olduğu gibi yerlileşmesine de verdikleri katkıyı büyüterek sürdürme azim ve gayretinde olmaya devam ettiklerini belirtti.

"EPDK Kontrolü Kaliteyi Artıracak"

EPDK’nin düzenlemesiyle yeni bir dönemin başladığını kaydeden YILMAZ, "Yıllardır TARNET’in TARPET’e yapmış olduğu altyapı yatırımları ve operasyonel kapasite artırımı, müşterilerimize sağlayacağımız hizmetin EPDK kontrolünde daha kaliteli olmasını sağlayacak.’’ ifadesini kullandı.

 

Kaynak: AA